Łapię życie garściami

Nosowska wcale nie pas!

Zeszłotygodniową edycję rybnickiej majówki Maj, bzy, Rybnik i Ty zakończył koncert Katarzyny Nosowskiej. Byłam na kilku koncertach artystki, a ostatni zaliczyłam kilkanaście lat temu. Nadarzyła się więc idealna okazja, by w sobotni wieczór zaserwować sobie muzyczną ucztę, zważywszy, że od dawna jestem wielką fanką jej twórczości. Cenię ją za charakterystyczny wokal i kreację sceniczną, charakteryzująca się prostotą, brakiem sztucznej pozy i ogromem dystansu do świata. Nade wszystko Katarzyna Nosowska jest dla mnie niekwestionowaną królową tekstów, w których przejawia się samo życie, takie jakie jest naprawdę, bez ściemy, kipiące prawdą. Każdy kolejny album to potwierdza. Ostatni album również. Chapeau bas 👏.

Trasa koncertowa która zahaczyła również o Rybnik promuje ostatnią płytę pt. Basta,okrzykniętą przez krytyków rewolucyjną. Świetne aranżacje w rytmie elektroniki i hip hopu, występ z synem Mikołajem (ich wspólny utwór Mówiła mi matka jest tak życiowy, że można rzec, iż to tekstowy majstersztyk😀) czy kilka coverów (w tym sławny utwór Here we go Chemical Brothers) rozgrzały publiczność, dosłownie. Nawet zimny deszcz nie ugasił gorącej atmosfery. Moje ciało śmiało się wyginało a nóżka tupała do rytmu. Rzeczywiście Basta jest w pewien sposób innowacyjna, jednak klimat „Kaśki” się nie zmienił. W tym momencie powtórzę się i powiem, że najbardziej trafiły do mnie teksty. Kto słuchał, ten wie. Oczywiście nie obyło się bez bisu, gdzie mogłam usłyszeć jeden z moich ulubionych utworów Jeśli wiesz co chcę powiedzieć, w zupełnie nowej, elektro odsłonie. Megaaa 🤩

Nie zamierzam bawić się w krytyka muzycznego i oceniać walorów czy nowatorstwa ostatniej płyty wokalistki. Dla mnie muzyka to przede wszystkim emocje, takie szarpniecie struny pewnej strefy mojej duszy. Jeśli więc muzyk do niej dotrze, pobudzi ją, staję się dla mnie artystą. Nosowskiej zawsze się to udawało i tak było również tym razem. To był naprawdę dobry koncert 👍.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *